English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

آئین رونمایی از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان برگزار شد

طی نشستی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان رونمایی شد.

به گزارش شمس توس از جنوب کرمان، آئین رونمایی از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و جمعی از فعالان و هنرمندان عرصه تئاتر در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار شد.

« حسین اسحاقی »، در آئین رونمایی از پوستر ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان، ضمن عرض تسلیت شهادت امام حسین علیه السلام، گفت: سال گذشته جشنواره تئاتر خیابانی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام در جنوب کرمان برگزار و امسال نیز این در قالب ویژه برنامه اجرا می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با حمایت بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا علیه السلام، مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کرمان قصد دارد با دعوت از برترین اجراهای تئاتر خیابانی رضوی که در ۱۰ سال اخیر به اجرا در آمده اند، ویژه برنامه تئاتر خیابانی رضوی را برگزار کند.

وی، ادامه داد: این ویژه برنامه از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام است که از (۲۵ الی ۲۸ آذر) در شهرستان جیرفت برگزار می شود.

اسحاقی، با اشاره به هدف از برگزاری این ویژه برنامه، بیان داشت: اشاعه ترویج فرهنگ رضوی با محوریت اقتصاد درون زا، توسعه فعالیت های هنری و مذهبی، بهره گیری از تئاتر خیابانی به منظور معرفی سیره خاندان رسالت به ویژه امام رضا علیه السلام، شناسایی آثار برتر اجرا شده، معرفی استعداد های نو در تئاتر خیابانی در ۱۰ سال اخیر، تجلیل از هنرمندان متعهد و ارزشی و نیز توجه به فرهنگ دینی و اعتقادات اقوام با محوریت امام رضا علیه السلام از اهداف برگزاری ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، به محورها و موضوعات پیشنهادی، جهت حضور در این ویژه برنامه، اشاره کرد و افزود: از محورها و موضوعات پیشنهادی این ویژه برنامه ملی، نمایش روحیه کار و تولید کالای ایرانی با محوریت فرهنگ رضوی، نمایش کسب و کار حلال با محوریت زیارت امام رضا علیه السلام، نمایش و ترویج گردشگری مذهبی ارزان اقتصاد محور، نمایش و ترویج اقتصاد اسلامی ( همچون پرداخت زکات، خمس و کارهای عام المنفعه) با محوریت تاریخ و سیره رضوی و نمایش جلوه های فرهنگ رضوی در آداب و رسوم بومی و ملی ایرانیان است.

وی، در خصوص شرایط عمومی ویژه برنامه ها ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان، توضیحاتی داد و اضافه کرد: در این ویژه برنامه فقط آثار خیابانی اجرا شده در بین سال های( ۸۸ الی ۹۸ ) اجرای برتر بوده اند می توانند شرکت کنند.

اسحاقی، ادامه داد: آثاری که در نخستین جشنواره تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان مورد پذیرش قرار گرفته نمی توانند در این ویژه برنامه شرکت کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، اظهار داشت: ارائه مجوز کتبی از نویسنده طرح یا ایده پس از پذیرش نهایی اثر الزامی است و افراد متقاضی باید فرم درخواست شرکت در ویژه برنامه را تکمیل و به همراه اثر به دبیرخانه ارسال کند.

وی، افزود: چنانچه در هر مرحله از برنامه شورای سیاست گذاری ویژه برنامه، اثری را مغایر با موضوعات اعلام شده تشخیص دهد و یا هرگونه مغایرتی با بندهای بالا محرز تشخیص داده شود اثر از ادامه برنامه حذف می شود و گروه نمایشی حق هیچ گونه اعتراضی ندارد.

اسحاقی، در پایان ابراز داشت: گروه های متقاضی حضور باید فیلم آثار نمایشی خود را با کیفیت HD یا fulhd بر روی سه لوح فشرده dvd تا تاریخ (۲۰ مهر ) به دبیرخانه ویژه برنامه ارسال کنند.

شمس توس
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.